SERVİSLER

Paslanmaz Çelik Ürünler

Paslanmaz Çelik Ürünler

Paslanmaz Çelik Ürünler

BAKIM VE TEMİZLEME

İlk kez kullanmadan önce:
Ürünleri iyice temizleyin ve kaynar su ile durulayın. 


Aşırı ısıtma:
Ürününüzü hiç bir zaman boş veya içinde yağ varken yüksek ateşte iki dakikadan fazla ısıtmayın. Aşırı ısıtma tencerenin tabanının altın rengine dönmesine sebep olabilir. Ancak bu renk bozulması tencerenin performansını etkilemez. Aşırı ısıtma tencerenin tabanına zarar verebilir. Bu durumda, tencereyi ateşten kaldırmayın aksi taktirde kendinizi yakabilirsiniz. Altını söndürün ve tencereyi soğumaya bırakın. 

Pişirme sırasında tuz kullanımı:
Soğuk suya tuz eklemeyin. Bunun yerine, suyun kaynamasını bekleyin ve sonra tuz ekleyin. soğuk suya tuz eklenmesi tencerenin dip kısmında çok yüksek tuz konsantrasyonlarının oluşmasına sebep olabilir ve bu da aşınma lekelerinin oluşmasına yol açar. Paslanmaz çelik üzerindeki bu tür lekeler tencerenin performansını etkilemese de, temizlenmeleri çok zordur. 

Paslanmaz çelik tutacaklar:
Paslanmaz çelik tutacaklara sahip ürünler özellikle gazlı ocaklarda ve fırında kullanmaya uygundur.

Cam kapak:
Hiç bir zaman sıcak cam kapağı soğuk su ile soğutmayın. 

Güvenlik:
Yağın kaynaması veya sırçaması sebebiyle oluşabilecek yanık risklerini önlemek amacıyla, derin kızartmalarda her zaman için yüksek kenarlı tencere kullanın ve tencerenin hiç bir zaman yarıdan fazlasını yağ ile doldurmayın. Kapak kullanmayın ve aşırı ısıtmayın  (maksimum yağ ısısı 200°C)